Start Nidzica

20.02.1964

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
Krótka historia Klubu: 20 lutego 1964 - powstało Koło Sportowe "Start". Założycielami byli: Bolesław Cukrowski, Edmund Nogajewski, Henryk Kuczkowski, Longin Dąbrowski, Szymon Bartosiak, Roman Przybysz, Kazimierz Rożek. 1 lutego 1965 - zmiana formy działalności na Spółdzielczy Klub Sportowy Start. Do zarządu powołani zostali: Bolesław Cukrowski (prezes), Edmund Nogajewski (wiceprezes), Ryszard Kaszewski (wiceprezes), Longin Dąbrowski (sekretarz), Henryk Szpandowski (skarbnik), Kazimierz Rożek, Szymon Bartosiak. 1969 - funkcjonują sekcje: piłka nożna, koszykówka mężczyzn, szachy 1977 - założenie sekcji biegów na orientację 1978 - założenie sekcji tenisa stołowego i brydża sportowego 1983 - zmiana nazwy na Międzyzakładowy Klub Sportowy Start 1992 - połączenie Międzyzakładowego Klubu Sportowego Start i Międzyszkolnego Klubu Sportowego, przyjęcie nazwy Miejski Klub Sportowy Start 1992 funkcjonują sekcje: piłka nożna, tenis stołowy kobiet, koszykówka kobiet, brydż sportowy 1993 - przyłączenie Ludowego Klubu Sportowego Łyna, nadanie nowej nazwy klubu "Nida" 1994 - przywrócenie nazwy Miejski Klub Sportowy "Start"